Krizová pomoc lidem bez domova po dobu zimních měsíců v Jihlavě

Homeless Man in Snow, by brownpau (flickr.com, CC)

Do humanitární a křesťanské  pomoci osobám bez přístřeší se zapojilo SKP Jihlava. Naše jihlavské středisko reagovalo na výzvu představitelů statutárního města Jihlavy a během měsíce ledna ve spolupráci s Městskou policií Jihlava začalo nabízet noční pobyt po dobu mrazivé zimy. Město Jihlava vyčlenilo pro tuto pomoc objekt v Žižkově ulici č. 109. Od 19 do 7 hodin mohou lidé přečkat a přespat v teplé místnosti, provést hygienu těla a napít se. Provoz noční pomoci stojí na ochotě pracovníků a dobrovolníků. SKP Jihlava odměňuje noční služby v rámci dohody o provedení práce.

Od 25. ledna poskytuje SKP Jihlava na základě dohody s Krajem Vysočina – souběžně s noční pomocí – také denní službu.

Po skončení této humanitární akce, která řeší momentální krizovou situaci a která by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory z krizových rozpočtů města Jihlavy a Kraje Vysočina, bude ředitel SKP Jihlava – David Chlupáček – pokračovat v dialogu, jak a v jaké podobě podobnou pomoc poskytovat do budoucna.

 

Za SKP Jihlava, David Chlupáček, ředitel (tel. +420 561 116 750)

Permanent link to this article: http://diakonie.umc.cz/zpravy-ze-stredisek/pomoc-lidem-bez-domova-po-dobu-zimnich-mesicu-v-jihlave/