My name is Luka 2011

Příměstský tábor „My name is Luka“

neboli Sport & Arts Kids Camp 2011, 21. -22. 4.
autor David Chlupáček

My name is Luka,
žiju dva dny na Velikonoční prázdniny,
bydlím kousek nad Jihlavou,
ne, nemyslím, že byste o mně dříve četli;
jestli se k vám něco donese,
nějaké druhy hry, nějaké druhy zábavy,
klidně se mě zeptejte

… třeba třikrát, vždyť tolikrát se to opakuje v písni od Suzanne Vega, která začíná stejnými slovy jako název příměstského tábora, který se třetím rokem konal v obci Luka nad Jihlavou. Podobnost s textem americké písničkářky není záměrná, a proto se omlouvám všem, kteří by po krátké parafrázi na úvod mého článku čekali ještě něco více. Kdybyste však tázavě zvedali obočí nad anglickými názvy, jsem připraven uvést důvody.

Dvoudenní tábor pořádá Naděje pro život (azylový dům pro matky s dětmi, SKP v Jihlavě) ve spolupráci se sborem Evangelické církve metodistické v Jihlavě a sborem McEachern United Methodist Church v Powder Springs z USA. Tábor je tedy mezinárodní a částečně probíhá v anglickém jazyce, a proto jsme neváhali přiznat se k tomu v samém názvu. A která jiná slova se vyučují v angličtině na samém počátku, než My name is … Rozvoj komunikace v angličtině je v Lukách nejen prostředkem, ale také dílčím cílem. Tím hlavním je sdílení velikonočního poselství o vzkříšeném Kristu a připomínání si Boží lásky. Proto načasování akce v termínu Velikonoc náhodné rozhodně není, a kromě toho nabídka pestrého programu v době školních prázdnin se setkává se zájmem rodičů i dětí.

My name is Luka 2011Luka jsme začali jako projekt s prázdnýma rukama a tak trochu na zkoušku, ale se štědrou podporou z fondů Fund for Mission in Europe a Connexio. Ačkoliv se Luka teprve učí chodit, občas naráží do dveří a je nemotorná, daří se pěstovat úzkou spolupráci mezi diakonií a místním sborem, a navíc s americkou sesterskou církví, se kterou jihlavský sbor pořádá společnými silami tři tábory (Family English Camp, Youth English Camp a právě Sport & Arts Kids Camp).

Azylový dům pro matky s dětmi považuje tábor za přidanou službou, kterou mohou využít děti ze sociálně znevýhodněných rodin a pustit se s ostatními dětmi do sportovních, uměleckých nebo řemeslných činností. Pro místní sbor a jeho členy je Luka příležitostí ke službě v mnoha formách, praktických stejně jako duchovních. Sbor má řadu členů s rozmanitými talenty v oblasti sportu, tvorby a umění, které během dvou intenzivních dnů sdílejí s dětmi.

Program – pásmo her, písniček a biblického vyučování, fotbal, tanec, modelování, pedig, práce s papírem, deskové hry, divadlo, bubnování.
Účastníci – děti ve věku od 5 do 11 let

Vedoucí projektu – David Chlupáček
Vedoucí programu – Jitka Buchtová
OrganizátorSKP Naděje pro život